+48 511 136 136
kontakt@protandim.com.pl

Protandim

Biohacking & Nutrigenomika

Przywróć swoją młodość

Czy można spowolnić proces starzenia się? TAK! Jest to już możliwe dzięki stosowaniu Protandim NRF2 masz wpływ nad procesem starzenia się Twojego organizmu. Ten produkt pomaga Twoim komórkom produkować własne enzymy antyoksydacyjne, co jest zdecydowanie efektywniejsze niż dostarczanie antyoksydantów z zewnątrz. Poczuj się młodziej. Poczuj się zdrowiej. To prawdziwa moc tego produktu.

W procesie starzenia organizmu, Twoje komórki spowalniają proces produkcji antyoksydantów potrzebnych do walki ze stresem oksydacyjnym. Bardzo często suplementy antyoksydacyjne i tzw. „super soki” nie są efektywne. Protandim NRF2 pomaga Twoim komórkom w produkcji antyoksydantów. Komórki mają tę zdolność, dzięki czemu neutralizują wolne rodniki. To z kolei powoduje, że czujesz się lepiej i zdrowiej.

Dr. Joe McCord

Dr. Joe McCord poświęcił 40 lat swojego życia na badanie wpływu wolnych rodników na nasz organizm. Za swoje osiągnięcia otrzymał medal Elliotta Cressona Instytutu Filadelfii co stawia go w tym samym rzędzie co Maria Currie-Skłodowska, Bell, Tesla czy Henry Ford. Te informacje możesz sprawdzić na Wikipedii.

Co to jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny to zaburzenie równowagi między wolnymi rodnikami w organizmie a antyoksydantami. Wolne rodniki i antyoksydanty występują w naszych organizmach i są potrzebne do wielu funkcji życiowych. Dopóki panuje równowaga między nimi organizm funkcjonuje prawidłowo.

W skrócie można by powiedzieć, że stres oksydacyjny to „rdzewienie” organizmu. Przykład dobrze ilustruje powyższe zdjęcie.
Zachęcamy do obejrzenia wykładu Dr Rossa Granta, który opowiada czym jest Stres Oksydacyjny.

Wolne rodniki

Nie da się wyeliminować wolnych rodników z organizmu. Dostarczamy je z zewnątrz jak również są one produkowane w naszych organizmach w procesie przemiany tlenu w energię. Dowiedziono, że wolne rodniki są odpowiedzialne za proces starzenia się. To one są główną przyczyną zmian związanych ze starzeniem w naszym organizmie. Ponadto wolne rodniki są potrzebne systemowi immunologicznemu aby ten bronił się w przypadku ataku wirusów. Zatem to nie samo istnienie wolnych rodników w organizmie jest powodem uszkodzeń komórek a ich nadmierna ilość.

Jak działa wolny rodnik?

Wolne rodniki inaczej to niesparowane atomy. Każdy atom na swojej ostatniej orbicie ma parzystą ilość elektronów. Jeśli jeden z nich zostaje wybity z orbity (np. w procesie przemiany tlenu w energię w mitochondriach) powstaje wolny rodnik. Atom staje się niestabilny i poszukuje do pary elektronu. Ten proces i pogoń za elektronem jest tak intensywny, że elektron jest zabierany kolejnemu atomowi napotkanemu na drodze i może to być atom innej komórki a nawet DNA. Ograbiony atom staje się wolnym rodnikiem i tak koło się zamyka.

Źródła wolnych rodników

Jednym ze źródeł wolnych rodników jest przemiana tlenu w energię. Nie jest to jednak duży udział w globalnej ilości wolnych rodników w organizmie. Szacuje się, że jest to ok. 5%. Poważnym źródłem wolnych rodników są:

  • Złej jakości pożywienie w tym smażone, wędzone i grillowane potrawy
  • Dym tytoniowy
  • Zanieczyszczone powietrze
  • Intensywny trening siłowy

Korzyści ze stosowania Protandim NRF2

  • Redukuje stres oksydacyjny o 40% w ciągu 30 dni
  • Znacząco redukuje stres komórkowy poprzez aktywację ścieżki NRF2
  • Produkuje enzymy zdolne do neutralizacji 1.000.000 wolnych rodników na sekundę
  • Reguluje tzw. geny przetrwania
  • Pomaga organizmowi odmłodzić i naprawić komórki
  • Powoduje detoksykację genów, zachowując nienaruszone DNA

Aktywacja NRF2

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu nt. skutków aktywacji ścieżki NRF2


Certyfikaty:

Jak działa Protandim NRF2

Tłumaczy sam Dr. Joe McCord. Dostępne są polskie napisy. Wystarczy je włączyć w trakcie oglądania filmu.

Własna prezentacja

Osobiście tłumaczę, jak działa Protandim NRF2, co to za produkt, jaki ma skład i przedstawiam kilka ciekawych faktów na jego temat. Prezentacja trwa 16 minut. Dowiesz się z niej także, jak nabyć produkt.