+48 511 136 136
kontakt@protandim.com.pl

FAQs

Biohacking & Nutrigenomika

Protandim NRF2 Synergizer – pytania i odpowiedzi (FAQs)

Protandim NRF2 Synergizer jest jedynym suplementem o udowodnionym działaniu w ramach badań naukowych, polegającym na obniżeniu stresu oksydacyjnego o 40% w ciągu 30 dni. Jest to produkt chroniony trzema patentami i mającym na swoim koncie ponad 20 badań naukowych. Protnadim NRF2 działa poprzez włączenie w organizmie ścieżki NRF2, która jest odpowiedzialna za produkcję antyoksydantów. Gdy zostaje aktywowana, powoduje, że odpowiednie enzymy antyoksydacyjne zaczynają produkcję białek, które dbają o bezpieczeństwo komórek zmniejszając stres oksydacyjny.
  1. Withania somnifera (Ashwagandha) – wyciąg z korzenia pozyskiwany z Indii
  2. Camellia sinensis (Zielona herbata) – wyciąg z liści pozyskiwany z Chin
  3. Silybum marianum (Ostropest plamisty) – wyciąg z nasion pozyskiwany z Chin
  4. Bacopa monnieri (Bacopa) – wyciąg z rośliny pozyskiwany z Indii
  5. Curcuma longa (Kurkuma) – wyciąg z korzenia pozyskiwany z Indii.
DiCalcium Phosphate i Calcium Carbonate (wymienione jako „Wapń” w Panelu Suplementów), Microcrystalline Cellulose, Croscarmellose Sodium, Silica, Modified Cellulose, Stearic Acid, Magnesium Stearate, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides. Te “inne” składniki w produkcie Protandim NRF2 służą jako środki wiążące i pomocnicze w etapie produkcji tabletek.
Nie, nie są produktami certyfikowanymi, jednakże firma LifeVantage wykonuje badania surowców użytych do produkcji pod kątem zawartych w nich pestycydów, herbicydów i ciężkich metali. Badania wykonujemy na każdej partii towaru (LOT) tak aby zapewnić bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktu.
Tak, kontrola jakości firmy LifeVantage wykracza poza ogólnie przyjęte standardy przemysłu. Rygorystycznie testujemy każdą partię dostawy (LOT) pod kątem skażenia mikrobiologicznego, pestycydów i ciężkich metali. W odróżnieniu od wielu producentów innych suplementów osobiście kontrolujemy uprawy naszych dostawców. Dokładnie sprawdzamy i weryfikujemy czy wszystkie surowce, których używamy spełniają określone normy i są wysokiej jakości.
Nie, zaaplikowanie poszczególnych składników z osobna nie jest skuteczne w aktywacji ścieżki NRF2 tak jak robi to produkt Protandim NRF2. Wcześniejsze badania nad produktem Protandim NRF2 wykazały bardzo dużą synergię działania mieszanki zawartej w produkcie w odróżnieniu do aplikowanych składników z osobna. Mieszanka produktu Protandim NRF2 jest znacznie efektywniejsza w: 1. Aktywacji ścieżki NRF2 2. Produkcji wewnętrznych enzymów antyoksydacyjnych 3. Stymulowaniu tzw. Genów przeżycia
Surowce są weryfikowane, starannie odważane, blendowane i prasowane do postaci tabletek. Produkcja opiera się na zasadach zgodnych z Dobrymi Praktykami Produkcji (GMP – Good Manufacturing Practices). Każda partia produktu jest kontrolowana i zatwierdzana zgodnie ze specyfikacją tak aby otrzymać wysokiej jakości produkt zgodnie z odpowiednimi regulacjami dotyczącymi suplementów. Każdy LOT musi po raz wtóry przejść kontrolę LifeVantage Quality Assurance aby móc zostać wypuszczonym na rynek.
Firma LifeVantage ma wdrożony program, który ściśle kontroluje i zapobiega występowania w produkcie jakichkolwiek alergenów z uwagi na potencjalne działanie krzyżowe alergenów. Pod tym względem przeprowadzamy częste audyty aby zapewnić bezpieczeństwo stosowania produktu.
Nie, produkt nie zawiera żadnych substancji barwiących. Jedynym składnikiem koloryzującym jest kurkumina, która sprawia, że tabletka ma kolor żółty.
Produkt Protandim NRF2 jest w 100% pozbawiony produktów pochodzenia zwierzęcego, nadaje się dla Wegetarian i Wegan, wolny od glutenu, pszenicy, nabiału, żelatyny i drożdży.
Nie, Silybum marianum (Milk Thistle) jest rośliną używaną w medycynie chińskiej. Słowo „Milk” jest nazwą własną rośliny i nie oznacza, że produkt zawiera nabiał.
Tak. FDA zatwierdza gotowy produkt oraz jego składniki. Suplementy podlegają pod inny zestaw regulacji jak żywność konwencjonalna czy leki. Wszystkie produkty, które nie są właściwie oznakowane, wszystkie składniki produktu, które nie są właściwe oznakowane i wszyscy producenci i dystrybutorzy, którzy nie są wykazani na produkcie są niedopuszczone do obrotu. Firmy są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i etykietowanie swoich produktów w celu zapewnienia zgodności z wymogami Suplement Health and Education Act (DSHEA) oraz przepisami FDA. FDA ściśle monitoruje rynek nielegalnych produktów w tym produktów, które mogą być niebezpieczne lub wprowadzać w błąd na różne sposoby, monitoruje producentów suplementów diety i dystrybutorów, strony internetowe suplementów diety, sprawdza skargi konsumentów i okazjonalne przeprowadza analizy laboratoryjne produktów.
Producenci suplementów diety muszą zgłosić i zarejestrować produkt w rejestrze FDA jednakże nie ma wymogu polegającego na oficjalnym zatwierdzeniu produktu przed jego wyprodukowaniem lub sprzedażą (wypuszczeniem na rynek). Producenci i dystrybutorzy muszą zawrzeć wszelkie wymagane informacje na etykietach produktu a przekazanymi informacjami nie mogą wprowadzać konsumentów w błąd. Zgodnie z regulacją FDA wszyscy krajowi i zagraniczni producenci, którzy produkują, dostarczają, pakują, etykietują czy przechowują produkt włączając w to tych, którzy przeprowadzają testy, kontrolę jakości i dystrybuują produkt na terenie USA muszą mieć wdrożony system GMP czyli Good Manufacturing Practices.
Tak, mamy u siebie wdrożone GMP lub wykraczamy poza ten standard przy produkcji suplementów diety. LifeVantage zapewnia bezpieczeństwo i czystość wszystkich składników poprzez badania laboratoryjne, audyt i certyfikację. Posiadamy jeden z najlepszych i wszechstronnych systemów kontroli jakości w tym przemyśle i wiele innych firm, z którymi LifeVantage współpracuje wdraża ten sam standard.
Tak, Protandim NRF2 jest produktem certyfikowanym przez NSF International (National Sanitation Foundation). Certyfikat ten oznacza, że niezależna organizacja w tym NSF badała proces produkcji produktu i zdecydowała, że produkt finalny spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości. Certyfikat NSF jest uznany przez agencje lokalne, stanowe i federalne USA ale także na poziomie międzynarodowym. NSF okresowo przeprowadza własne audyty sprawdzając czy jakość i bezpieczeństwo produktu jest nadal na najwyższym poziomie.
Nie, produkt nie zawiera takich substancji, które muszą być monitorowane przez jednostki certyfikujące w przypadku uprawiania zawodowo sportu. Logo BSCG na każdej butelce produktu zapewnia konsumentów, że każdy LOT Protandimu NRF2 został poddany analizie i jest dopuszczony przez BSCG (Banned Substances Control Group) i jest wolny od jakichkolwiek substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową.
Wiele ludzi mylnie wierzy, że spożywanie takich produktów jak jagody, picie drogich „soczków cud” i stosowanie drogich kosmetyków wystarczy aby dostarczyć do organizmu przeciwutleniaczy. Należy jednak mieć na uwadze, że dostarczenie antyoksydantów z pokarmu nie jest w stanie zaspokoić potrzeb organizmu na przeciwutleniacze. Efektywna antyoksydacja definitywnie wymaga uruchomienia procesu produkcji wewnętrznych przeciwutleniaczy. Protandim NRF2 zawiera unikalną, chronioną patentami mieszankę składników o udowodnionym działaniu, która stymuluje takową produkcję enzymów antyoksydacyjnych i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.
Zamiast dostarczać do organizmu antyoksydanty jak robią to wszystkie suplementy tego typu Protandim NRF2 wspiera twój organizm i aktywuje ścieżkę NRF2, która jest odpowiedzialna za wewnętrzną produkcję przeciwutleniaczy. Poprzez aktywację tej ścieżki, produkt pomaga redukować uszkodzenia komórek gdyż eliminuje wolne rodniki. Dodatkowo każdy enzym antyoksydacyjny może niwelować 1.000.000 wolnych rodników w ciągu jednej sekundy. To czyni go 1.000.000 razy wydajniejszym niż jakikolwiek inny suplement dostarczający do organizmu antyoksydanty, który reaguje z wolnymi rodnikami w stosunku 1:1. To czyni Protandim NRF2 tak wyjątkowym i wyróżnia go na tle innych suplementów obecnie dostępnych na rynku.
Niektóre z aktywnych składników produktu Protandim NRF2 są rozpuszczalne w tłuszczach, zatem zażywanie produktu razem z posiłkiem, który zawiera tłuszcze ma lepsze oddziaływanie na te składniki w rezultacie czego produkt lepiej się wchłania jednak nie jest to wymagane.
Protandim NRF2 zawiera 1.8 mg kofeiny w jednej tabletce (dla porównania w kawie firmy Starbucks zawarte jest nawet do 150 mg kofeiny a kawy bezkofeinowe mogą jej zawierać między 4-7 mg).
Nie. Nie jest znany żaden mechanizm, który powodował by uodpornienie się organizmu na produkt i spadek jego efektywności działania. Formuła uruchamiania ścieżki NRF2 jest niezmienna i dlatego produkt działa zawsze.
Każdy lek czy suplement, który zaczynasz zażywać powinieneś skonsultować z lekarzem. Jeśli doświadczasz nudności, wymiotów, biegunki lub innych dolegliwości w związku z zażywaniem Protanidm NRF2 zaprzestań go przyjmować i skonsultuj się z lekarzem.
Jeśli Twoja dieta jest uboga w odpowiednie minerały i substancje odżywcze branie suplementów witaminowych lub innych jest wskazane w tym przypadku.
Nie odnotowaliśmy wśród naszych konsumentów żadnych skutków ubocznych gdy stosowali produkt Protandim NRF2. Jednakże w sporadycznych przypadkach gdy jesteś uczulony na jakikolwiek ze składników może wystąpić odczyn niepożądany tak jak w przypadku alergików uczulonych na pyłki czy penicylinę. Dolegliwości mogą się objawić w postaci zaburzeń jelitowo-żołądkowych (ból brzucha, biegunka, wymioty itp.) lub w postaci bólu głowy czy wysypki na rękach lub stopach. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują po odstawieniu dawki Protandim NRF2. Jeżeli tego typu dolegliwości wystąpią zaprzestań zażywania produktu i zadzwoń pod nr +1 (855) 519-749.
Naukowcy zgadzają się, że starzenie jest efektem uszkodzeń komórek spowodowanym przez wolne rodniki. Nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania wolnych rodników ponieważ pożywienie, które spożywamy, powietrze, którym oddychamy, stres czy nawet wzmożona aktywność fizyczna stymuluje komórki do produkcji wolnych rodników w znacznych ilościach. Jest to proces uboczny przemiany tlenu w energię. Wolne rodniki dostarczane są do organizmu także z pożywieniem a ich głównym źródłem są smażone potrawy. Ludzkie ciało potrafi walczyć z wolnymi rodnikami poprzez produkcję własnych enzymów antyoksydacyjnych ale gdy starzejemy się nasz organizm produkuje jeszcze więcej wolnych rodników a mniej enzymów antyoksydacyjnych. W ten sposób organizm przegrywa bitwę w procesie starzenia się. W tym miejscu Protandim odkrywa znaczącą rolę we wspieraniu organizmu do produkcji własnych enzymów antyoksydacyjnych na poziomie komórkowym ze znaczną zdolnością neutralizacji wolnych rodników, które odpowiadają za proces starzenia się.
Protandim NRF2 ma zdolność do aktywacji czynnika transkrypcyjnego znanego jako NRF2. NRF2 jest komunikatorem białkowym zawartym w każdej komórce ciała, który wysyła informacje do DNA komórki. Protandim NRF2 zawiera pięć składników, które znane są jako aktywatory NRF2. Kiedy następuje aktywacja NRF2, białko wchodzi do jądra i włącza kilkaset genów znanych jako „geny przetrwania”. Te geny umożliwiają komórkom przetrwanie w obliczu różnych rodzajów stresu w szczególności stresu oksydacyjnego, który występuje gdy wolne rodniki i inne utleniacze atakują naturalne enzymy antyoksydacyjne organizmu. Protandim NRF2 pomaga chronić organizm przed wolnymi rodnikami poprzez aktywację genów przetrwania.